We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Replay 2000​-​2016

by Projekt203

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €9.99 EUR  or more

     

1.
Prečo Ty 04:06
Prečo Ty V hlave stále mám ten pocit zákerný, v ňom vzďaľuješ sa mi práve ty. Stále sa týram, ako ten martýr tmy a seba sa pýtam prečo ty. A padám do svojich hriechov, bez teba som len tichý vietor. Tak padám možno až na dno, tak prosím vráť sa v tej tme ťa nevidno. Dopíjam ďalší pohár, na dne každého si ty, viem, že nemyslíš na mňa a to ma strašne ničí. Pol tretej a ja nespím tvoj telefón je hluchý, viem, že už kašleš na mňa, na ten zhluk citov bezduchý.
2.
Vlčia svorka Zlo sa šíri krajinou a chladí, veľkým napísané má, že zradí. Na odpor sa postaví tých pár verných, zostala svorka vlkov posledných. Strach sa šíri krajinou a rastie, dáva svoje krvavé, objatie. Na odpor sa postaví tých pár verných, zostala svorka vlkov posledných. Zostávajú iba dni, vlčia svorka, to sme my, samy proti presile, všetko je tak desivé. Ustúpiť, nie je kam, nezrátame množstvo rán. Zostali, iba dni, vlčia svorka to sme my. Smrť sa šíri krajinou, svet sa mení.
3.
Bolesť 03:42
Bolesť Nenechaj ma ísť a umrieť, drž ma pevne, pohlaď nežne, ty si jediný. Čo nenechá ma ísť a padnúť, zastaví to, zákerné zlo, veď sme nevinní. Zapálené, ideály, mali zmeniť svet. Nenájdené, odkazy tých zabudnutých viet. Zostáváš tu tiež, si so mnou, ďakujem ti, že slnko svieti, zahreje nás, objím ma prosím si nádej, aj keď malá, ako ja slabá, zmysel, pre mňa máš. Zapálené, ideály, mali zmeniť svet. Nenájdené, odkazy tých zabudnutých viet. Som tvoje svedomie a pálim, kalich horkosti, až do kostí. Svoj odraz v zrkadle si strážim, kalich horkosti, až do kostí.
4.
Sirény 04:34
Sirény Znejú sirény obzor sa trhá, vylepším si život nech trvá. Neuznaná tebou, zavraždená nehou, ale konečne už, sama sebou. Som tvoja temná myseľ, poď sa báť, osladím si život, tak mi ho vráť. Pivo sa už chladí, teba mi nahradí, dnes ma už nič, nezastaví. Nezastavím už ma mrazí, vytrhávam si ruky z reťazí. A sirény hlasno znejú, cez slzy ma rozosmejú. Nie viac už nie, veď sa bavím, tu prisahám nikdy nezastavím. A sirény hlasno znejú, cez slzy ma rozosmejú.
5.
Zmyselná 03:53
Zmyselná Zosadá zmysel z tvojich nekonečných nebies, zosadá čierny havran a zopár nebeských telies. Viac už neklesám, Boh mi radí práve, po celý dlhý čas. Hore k nebesám šepkám prosby stále, stále. Dúfam, že tiež zmysel má, beznádej zmyselná. Viem, že všetko zmysel má, aj beznádej zmyselná. Bolesť a strach, večné slzy v očiach, prekonala si ten žiaľ, Boží dych ťa ohrial. Viac už neklesám, Boh mi radí práve, po celý dlhý čas. Hore k nebesám šepkám prosby stále, stále. Dúfam, že tiež zmysel má, beznádej zmyselná. Viem, že všetko zmysel má, aj beznádej zmyselná.
6.
Upírska vášeň Vošla do mňa upírska vášeň, ožívam s ňou prežiť dokážem, oči vidia a zmysli kážu, zabudnúť mi nezakážu. Ožívam tu na kraji lesa, dám ti vedieť a stretneme sa, zahryznem sa do tvojej viery, hneď zmiznú všetky bariéry. Padať na dno a s veľkým štýlom, lietať s bielym zlomeným krídlom, na chladnú zem nebáť sa padnúť, slobodu všetkým ukradnúť. Veď zbytočne nestvoril nás Boh, a nespájal dokopy nás dvoch, sila v nás je tak poďme na to a rozfúkať všetko blato z nás. Buďme nebezpeční, smrť neumrie, stanu sa z nás veční, naša krv vrie.
7.
Dokonalá 03:56
Dokonalá Dokonalá, dokonalo unáša ma. Dokonalá, dokonalo chcem byť sama. Pýtam sa hviezd, prečo chceš byť so mnou a snažíš sa zákerne ma zviesť. S nádejou nezlomnou, o dva kroky za mnou, zakrádaš sa viem. Si môj, dokonalý tieň a ja som tvoja, dokonalá tma, ktorá odolá. Si môj, dokonalý tieň a ja som tvoja, dokonalá tma, ktorá odolá. Tebe odolá.
8.
Svetlo 04:43
Svetlo Zatváram dni, čo sú za mnou, zatváram silou poslednou. Nechávam dnes rozplynúť oheň, ten zostal v nás. Nechávam vietor nech šepká báseň, rozfúka mráz. Premením, zopár dní. Premením, na mnoho dní. Márnivé dni, čo sú za mnou, márnivé silou poslednou. Nechávam dnes rozplynúť oheň, ten zostal v nás. Nechávam vietor nech šepká báseň, rozfúka mráz. Už neslabnem. Dýchať začnem. Premením, zopár dní. Premením, na mnoho dní.
9.
Resistance 04:47
Resistance Vstávaj láska už je čas, zakričať si nie, kým to ešte dovolí, naše svedomie. Viem že sa chceš milovať, dneska prosím nie, vyšlo slnko a to je, dobré znamenie. Poď oblečiem ťa a pôjdeme von, víťazné šampanské dáme potom, najprv im zrátame všetky tie dni a budeme zlí. Tých buranov všetci máme už dosť, spojme sa, hneď na to ukážme zlosť, už nebudú páliť viac naše sny, veď sme slobodní. A nikto nás nezastaví, naozaj musíme byť zlí, idiotov vymažeme, svet bude bez nich perfektný. Tieto slova sú naša zbraň, a pokiaľ sa to neskončí, potom každý zaplatí daň a diabol všetko dokončí.
10.
Posledné 02:54
Posledné Nalievam si posledné, už zopár hodín, viem, že do tohto sveta, sa vôbec nehodím. Nesnaž sa mi rozumieť, vravieť slová mdlé, otváram si ešte raz, ďalšie posledné. Spím, alebo ešte nie a čo na srdci mám, duši otvorenej, už nik rozumie. Nechaj ma chvíľu len tak stáť, bojovať vo mne večný boj a keď to skončí tak sa vráť, prosím vráť.
11.
Píšem Ti 03:51
Píšem Ti Píšem na biely papier, zopár mojich prázdnych viet. Z oblohy už sadá hmla a mne sa o tebe zdá. Atrament sa míňa za oknom už svitá, ty si moja vášeň oblohou prikrytá. Chcem ti písať keď je tma, vtedy je hmla úprimná. Keď sa ráno lúčim s tmou, napíšem ti zopár slov.
12.
Pohladenie 03:40
Pohladenie Spomínam na ten čas, počula som ten tvoj hlas v túžobnom objatí, v malej izbe zavretí. Ty myslíš na to tiež, na všetko si spomenieš, na ten zvuk nočných slov, keď som bývala s tebou. Každý sme teraz na jednom, konci sveta vzdialenom. Príliš ďaleko od seba, chýba mi bozk od teba. Ty smutne čakáš iba na, pohladenie odo mňa. Smutné oči zavreté máš .... Pohladenie pre teba mám, cez polku sveta posielam. Ponad moria a celý svet, úprimne bez zbytočných viet. Kvôli nim nevieme, kde hľadať pohladenie, celý svet nás delí, našu pravdu rozdelí. More slov zbabraných, so zlobou vyslovených, všetko tak mrzí nás, možno pomôže len čas.
13.
Rúž a Vodka Daj mi nádej, ktorú znesiem, znehodnotím život svoj, odpovedz mi stáť už nesmiem, netuším kde som. Rúž a parfém s fľašou vodky, vedľa seba stále mám, žiletka a vedľa nej ty, neviem, čo si vybrať mám. Oči zavriem po stý krát, pocit viny, začínam sa báť, už po toľký krát. Možno zvolím menšie zlo, svedomie ma práve uhryzlo a už po toľký krát.
14.
Mrazivá 04:44
Mrazivá Mám zovreté mrznúce dlane, kráčam bosá a zjazvená po klzkom ľade. Mráz mi hladí tvár, snaží sa vdýchnuť nehu, som omámená viem, že nedokráčam k brehu. Večnosť ma chladí, mrazivo pohladí, aj Boh je všade, vie, že som na rade. Seansa krutá, nádej vyhasnutá, mrznú aj oči, moja cesta končí. Mám zovreté mrznúce dlane, kráčam bosá a zjazvená po klzkom ľade. Mraz mi hľadí tvár, snaží sa vdýchnuť nehu, som omámená viem, že nedokráčam k brehu. Život je odrazu preč, aj neha stratila reč. Život je odrazu tam, kde aj Boh cíti sa sám, neubráni sa slzám. Večnosť ma chladí, mrazivo pohladí, aj Boh je všade, vie, že som na rade. Seansa krutá, nádej vyhasnutá, mrznú aj oči, moja cesta končí.
15.
My job 03:46
My Job Výnimočná, s balíkom speedballu, pre mňa tak neodolateľná. Dnes šepká mi, tu čarovnú vetu, daj prachy zostanem ti verná. Fuck my job - na noc som zadaná. Lick my job - trocha sfetovaná. Smell my job - k tebe sa postavím. Swallow my job - nič ma nezastaví. Pre mňa zadaná viem že ju nezastavím, zvodná do rána, za lásku jej zaplatím, jazvy na tele postupne sa zahoja, pre peniaze zahoja. Sú nevinné, jej červené pery, ktorými plní sny polnočné. Usmeje sa a potom povie mi, robme tie veci neskutočné. Roztrhané, podväzky na stehnách, hovoria príbeh vzrušujúci. Som tvoje len, po tichu vravíš mi, ty si môj anjel všemohúci.
16.
Vnemy 04:54
Vnemy Poď, svätožiaru nasadím ti, budeš iný ako ja, pomaly si z teba zostrojím, osobného anjela. Čiernou namaľujem krídla, silou vôle ich spojím pohladím ťa nežne po tvári a konečne uverím. Démon môj, možno iba anjel temný, zraňovať túžby, viac nechcem, ver mi. Vnemy sú nemenné, tak nádherné dojemné, noci viac nebudú, bezsenné. Vnemy sú nemenné, tak nádherne farebné, s tebou viac nebudú, bezcenné.
17.
Už vieš to 04:46
Už vieš to Pozhasínam, nechám Ti krátky list, prepáč, musela som isť, tam, kde svieti svetlo. Nezrátam koľko si mi zobral sĺz a výčitiek z mojich úst, odchádzam, už vieš to. Slobodná... Rozmieňam svoje túžby na drobné, verím, že sú skutočné, inú šancu nemám. Verím, že nájdem svoju pravú tvár, no a svetlých dní zopár, unášať sa nechám. Slobodná... Spomienky tak týrajú, mnoho dní a hodín neutíchajú. Spomienky tak týrajú, za klamstvá a za vieru sa skrývajú, sa skrývajú. Za hrdosť slepú, výčitku nemú, sa skrývajú.
18.
Starý obraz 06:15
Starý obraz Starý obraz na stene, biely, ako tvoja tvár, sedím pri ňom v očiach pravdu mám, bezvládne pozerám. Prázdny pohár vedľa mňa, tiež tak smutne dopadol, vnútro prázdne presne ako ja, sme prázdni obaja. Prečo ťa stále vidím, tam kde ťa nemám, vždy, keď zaspím na dne pohára. Tu chvíľu nenávidím, dýchať mi nedá, ničíš ma ako horiaca láva. Neverím svojim očiam, keď začujú tvoj hlas, neverím ani ušiam a tie počujú viac. Pozerám sa na obraz, na dne pohára, pozerám, ako náš oheň, rýchlo dohára.
19.
Odistený granát Ukáž mi niečo temné, mne čierna nevadí, možno sa staneš víťaz, alebo poddaný. Ukáž mi niečo temné, mne čierna nevadí, možno sa staneš víťaz, alebo poddaný. Skúšam ťa nenávidieť, každú noc sedem krát. Pri sebe stále nosím, odistený granát. Skúšam ťa nenávidieť, každú noc sedem krát. Pri sebe stále nosím, odistený granát. Dnes v noci granát odistím, budeme sa báť obaja, dušu obom vyčistím. Zhasni a potom vyzleč ma, máme miestenku do raja, už si to nerozmyslím. Slnko zapadá. Granát odistím. Ukáž mi niečo temné, mne čierna nevadí, možno sa staneš víťaz, alebo poddaný. Skúšam ťa nenávidieť, každú noc sedem krát. Pri sebe stále nosím, odistený granát. Pri mojich nohách, zbytočných slovách, vyspovedáš sa iba ty.

about

Autor a Producent: Ondrej Pešek
Spev: Sissi Enns
Cover: orthphotography.sk
Mastering: Lukáš Sadloň - TC Lemons
Label: TC Lemons
2019

www.projekt203.sk
info@projekt203.sk
www.facebook.com/Projekt203/

Replay 2000-2016 je výberová kompilácia elektro-popovej formácie Projekt203. Mapuje v nej tvorbu za toto obdobie. Autor a producent Ondrej Pešek a speváčka Sissi Enns sa rozhodli všetky skladby nanovo nahrať a naspievať. Kompilácia je takým malým poďakovaním pre fanúšikov, za ich podporu.

credits

released April 2, 2019

license

all rights reserved

tags

about

Projekt203 Bratislava, Slovakia

contact / help

Contact Projekt203

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Projekt203, you may also like: