We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Nevhodný Obsah

by Projekt203

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €2 EUR  or more

     

1.
Nevhodný obsah Krídla máš nalomené, zatiaľ dýchať je dovolené. Som vzduch, som tma, som diabol, ktorý sa ti zdá...stále viac. Vety nežné vyslovené, v našom hriechu utopené. Buďme chvíľu radikálni a vášnivo nerozvážni, horíme už, slobodní. Už sme krásne radikálni a šialene nenormálni, obsah je, pre iných, nevhodný. Čierna dúha je okolo nás, budem tu a ty si to vychutnáš. Sme blázni, viem to. Inej cesty, pre nás dávno nieto. Kým nezhasnú, náš malý svet, nevymažú našu vieru, neotrávia, ako háveď a nespravia nám derniéru. Kým je svetlo, treba dýchať, milovať sa môžeme stále, zatiaľ tu sme, krásne drzí, blížime sa do finále.
2.
Paranoja 04:16
Paranoja Je noc a ty padáš, do prázdna svojich vĺn, mojou vinou. Vlhké pery máš, do pľúc sa valí túžba, ochutená mnou. Chcem byť tvoja, tvoja paranoja, ja chcem byť tvoja, tvoja paranoja, tvoja paranoja. Naladíš sa na mňa, veríš, ja som tá pravá, už pár hodín. Som ten horúci dym, vdychuješ ho stále, stúpame do hlbín. Vznášaj sa láska, vznášaj sa dnes so mnou, vznášaj sa stále, tou minútou nemou.
3.
Fakľa.KopalaStudienku Prorok sa svätý zamyslel, v modlitbe kľačí omdlený, tisíc rokov Boha prosí, za svet pustý, vyhasený. Ešte druhých tisíc rokov, ak kameň leží docela, Boh ho v modlitbe pozdvihol, vôľa božia zahrmela: Vidím iskričku maličkú, na bezdušnej zhorenine, ak bude ostatok ohňa, netrvá viac po hodine. Iskrička tá sama trvá, s bitím hodiny tisíc liet, ak je tá iskra človečia, ešte hodina — viac jej niet. Hodina druhá sa blíži a svetom udiera celým. Prorok svätý z lona môjho, ber si fakľu duchom smelým! Zem pustá — na nebi horia, slnce, hviezdy bez priemeny. Ber fakľu, zažíhaj svetlá — nech zem sa v nebo premení! Kopala studienku, pozerala do nej, kopala studienku, pozerala do nej. Či je tak hlboká, ako je široká, skočila by do nej, či je tak hlboká, ako je široká, skočila by do nej. A na tej studienke napájala páva a na tej studienke napájala páva. Milý sa spytuje, milý sa spytuje, čieho je to pána, milý sa spytuje, milý sa spytuje, čieho je to pána. A ja ti nepoviem, lebo sama neviem, a ja ti nepoviem, lebo sama neviem. Príď navečer ku nám, príď navečer ku nám, ja sa mamky dozviem, príď navečer ku nám, príď navečer ku nám, ja sa mamky dozviem.

about

Autor a producent: Ondrej Pešek
(3) Janko Kráľ (báseň "Fakľa")
(Kopala studienku) Slovenská ľudová pieseň
Mastering: Lukáš Sadloň - TC Lemons
Cover: Sissi Enns
www.projekt203.sk
info@projekt203.sk
2019

EP Nevhodný obsah je ďalšie hudobné dielo elektro-popovej formácie Projekt203. Obsahuje tri skladby energické skladby s mohutným zvukom, ktoré dotvára spev Sissi Enns. Skladby: Nevhodný obsah a Paranoja napísal autor a producent Ondrej Pešek. Posledná skladba Fakľa.KopalaStudienku je experiment v ktorom bola použitá báseň Fakľa, ktorú napísal básnik Janko Kráľ a ľudová pieseň Kopala studienku. Hudobný podklad k nej napísal Ondrej Pešek.

credits

released September 2, 2019

license

all rights reserved

tags

about

Projekt203 Bratislava, Slovakia

contact / help

Contact Projekt203

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Projekt203, you may also like: